Цікаві статті

Світловідбиваюча стрічка види 1фото

Світловідбиваюча стрічка види

Світловідбиваюча стрічка – незамінна річ для тих, хто змушений пересуватися вулицями у темний час доби. Вона забезпечує максимальну видимість об’єктів, на які вона кріпиться – одяг, транспорт та дорожні знаки. Важливо розуміти, що завдяки цій світловідбиваючій стрічці водії, пішоходи та велосипедисти можуть побачити один одного в умовах темряви та уникнути неприємних ситуацій.

Яскраву світловідбиваючу стрічку інколи ще називають «катафот». Всі такі стрічки виготовляють з текстилю зі спеціальним полімерним покриттям. Найчастіше основою служить поліестер зі світловідбиваючої поверхнею.

Принцип дії і характеристики світловідбиваючої стрічки

Зазвичай всі поверхні розсіюють та поглинають спрямований на них промінь світла. Щоб світло відбивалося без втрат, потрібно мати відбиваючу поверхню. Так працює дзеркало, за цим принципом зроблені і відбиваючі стрічки.

Щоб світло завжди відбивався від потрібної сторони, на матеріал основи наносять сінтетичний відбивний шар. Колір його може бути різним. Але найпоширенішим є сірий.

Основною характеристикою світловідбиваючої стрічки є коефіцієнт відбиття. Ці відносні величини характеризують кількість відбитого світла. Чим більший коефіцієнт відбиття, тим краще відбиваются промені промені.

Текстильна світловідбиваюча стрічка має такі переваги:

 1. висока міцність;
 2. є довговічною;
 3. стійка до впливу різних атмосферних явищ;
 4. не боїться термічних навантажень;
 5. тривалий термін використання;
 6. відносно низька вартість.

Сфери застосування світловідбиваючої стрічки

 • робочий та захисний одяг деяких груп працівників;

Світловідбиваюча стрічка види 2фото

 • маркування об’єктів та теріторій;

Світловідбиваюча стрічка види 3фото

 • художнє або захистне оздоблювання одягу, сумок та рюкзаків.

Світловідбиваюча стрічка види 4фото Світловідбиваюча стрічка види 5фото Світловідбиваюча стрічка види 6фото

Різновиди світловідбиваючої стрічки

Модна світловідбиваюча стрічка може мати відносно товсту плетену “основу” різного кольору чи тонку плівкоподібну основу сірого кольору. Стрічка із плівкоподібною основою нашивається або приклеюється до тканини виробів. Світловідбиваюча стрічка на кольоровій плетеній основі може як нашиватись так і викорисовуватись самостійно – браслети та різноманітні петельки на одязі чи взутті. Окремо стоять світловідбиваючі елементи та стрічка на термоклейовій основі. За допомогою звичайної праски та вологої тканини ви з легкістю зафіксуєте в потрібному місці бажаний єлемент.

 

Види бейсболок

Види бейсболок з фото

Різноманітні види бейсболок, що завоювали найбільшу популярність у світі, можна розділити на декілька основних класів:

 1. Класична.
 2. Університетська.
 3. Бейсболка далекобійника.
 4. З прямим козирком (снепбек).
 5. Велосипедна (кепка).

Перед розглядом відмінностей і спільностей цих класів визначимося з будовою і що становлять бейсболки. Адже усі види бейсболок мають одні й ті ж елементи.

Види бейсболок

На схемі:

 1. Тулія.
 2. Козирок.
 3. Застібка.
 4. Задня частина.
 5. Купол.
 6. Отвори для вентиляції.

Характеристики бейсболок

Класична

Види бейсболок

Висока жорстка тулія з емблемою, логотипом або без. Середній за розміром зігнутий козирок. Застібка для регулювання розміру – може бути металевою, пластиковою або текстильною (липучка). У разі застосування металевої застібки використовується овальний люверс для обрамлення отвору в яке протягнутий регулювальний хлястик.

Види бейсболокЗадня частина суцільна, може відрізнятися за кольором від тулії. Купол складається з п’яти – шести пелюсток. Матеріал різний – від найтоншого до джинси та пальтових тканин. На куполі є отвори для вентиляції, закріплені вишивкою або блочками.

Університетська

Види бейсболок

Все також як і у класичної, але тулія менше і зазвичай містить емблему або логотип навчальний закладу.

Бейсболка далекобійника

Види бейсболок

Все також як і у класичної, але тулія трохи більше, козирок більше і задня частина з сітки.

З прямим козирком (снепбек)

Види бейсболок

Все також, тільки козирок більше і прямий.

Велосипедна Види бейсболок

Полегшений варіант бейсболки з м’якою невеликою тулією, маленьким козирком.

Як видно види бейсболок об’єднує наявність жорсткого козирка, різних розмірів і форми, наявність різної по розмірах тулії, наявність отворів для вентиляції, і схожість викрійки деталей.

Попри відмінності та несхожість ріновидів бейсболок, фурнітуру для бейсболки завжди можна легко купити в інтернет магазині “ВсетакUA” – швейна фурнітура для одягу гуротом та уроздріб.