Клейова тканина

Дублерін та флізелін чорний та білий зображення

Клейова тканина – флізелін та дублерін

Прокладний матеріал широко використовується у швейному виробництві для поліпшення зовнішнього вигляду моделей та надання виробам жорсткості та щільності. Флізелін, який належить до категорії прокладочних матеріалів, часто використовується між шарами готового виробу. Крім флізеліну, при пошитті також використовуються дублірин, кромки, бортівки та інші матеріали. Більшість відомих видів підкладки виготовлено за принципом “бутерброду”, коли шари матеріалу з’єднуються за допомогою клейового шару.

Звичайний прокладний матеріал на основі тканинного полотна, такий як флізелін та дублерін, виготовляється з основи целюлозних волокон з додаванням поліестеру. Клейове покриття такого нетканого матеріалу може бути або суцільним, або точковим. Оскільки флізелін майже не має тканинної структури, його можна кроїти без особливих обмежень, але краще робити це вздовж дольової нитки, оскільки в поперечному напрямку він може легко розтягуватися.

Флізелін в пошитті одягу забезпечує деталям, що піддаються найбільшому навантаженню, стійкість до деформації під час носіння та прання. Зазвичай його використовують не лише для комірців, а й для різних планок.

Альтернативним матеріалом флізеліну є дублерін – тканина, яка має хорошу драпіруваність, не утворює помітних складок та має високу міцність. У тканині дублерину чітко виділяється пайова нитка, відмінно від флізеліну. Назва матеріалу походить від його подвійного покриття клеєм (на одну зі сторін), яке може бути точковим або суцільним. Точкове покриття дублеріну утворене малими точками або плямами, а суцільне покриття нагадує блискучу плівку.

Ширина матеріалу а тому і рулона визначається характеристиками використовуваного технологічного обладнання, частіше за все зустрічаються варіанти шириною 75, 90 та 150 см. Серед різновидів можна виділити флізелін ниткопрошивний, який простібають на машинці для збільшення міцності.

Якщо виникає питання про вибір між флізеліном і дублеріном, то краще віддати перевагу першому нетканому матеріалу – він доступніший за ціною, але має слабкіші механічні характеристики. Вартість флізеліну зазвичай трохи нижча, оскільки він має меншу щільність у порівнянні з аналогами.

Осторонь стоїть ще один різновид прокладного матервіалу – клей для тканини рулоном. Від допоможе рівномірно проклеїти два шари тканини. Його ширина 110 чи 150 см.

Якісні клейові тканини – флізелін та дублерін та інші прокладні матеріали зважди можна легко придбати в інтернет-магазині “Всетак” – швейна фурнітура Львів. Доставка товару можлива кур’єром Нової Пошти по Києву або іншим містам із усіх регіонів України.