Що таке флізелін?

Флізеліни клйові та неклейові зображення

Що таке флізелін клейовий та неклейовий

Флізелін – це ряд напівсинтетичних нетканих матеріалів, які виготовляються на основі хімічно модифікованих волокон целюлози з додаванням поліестеру. Цей матеріал часто використовується як підкладка для верхнього одягу та служить опорою для тканини під час пошиття, щоб уникнути її зміщення та деформації.

Флізелін має високу міцність, щільність та зносостійкість, що робить його популярним матеріалом в Україні.

Хоча флізелін використовується в текстильній промисловості, його склад схожий на папір. Однак, на відміну від паперу, флізелін виготовляється за допомогою хаотичного плетіння целюлозних волокон та піддається пресуванню. Часом до складу додаються поліестерові волокна для покращення технічних характеристик.

Існує декілька різновидів флізеліну:

  1. Проклеєний: для його виготовлення та зчеплення волокон використовується клей.
  2. Непроклеєний: зчеплення матеріалу проводиться у сухому вигляді.
  3. Клейовий: краплі клея нанесени на одну із сторон.
  4. Нелейовий: на поверхні відсутнв крапкі клею.

Зазвичай флізелін клейовий та неклейовий продається у рулонах довжиною сто метрів і більше. Початково флізелін має сіро-бежевий колір, але його часто фарбують у різні кольори.
Флізелінова тканина може мати різну товщину та щільність. Ширина матеріалу визначається за допомогою використовуваного технологічного обладнання, частіше за все зустрічаються варіанти шириною 75, 90 та 150 см. Серед різновидів можна виділити флізелін ниткопрошивний, який простібають на машинці для збільшення міцності.
Робота з флізеліном не вимагає складних навичок: для досягнення бездоганного результату потрібно правильно вирізати полотно та наклеїти його на основний матеріал шорсткою стороною до виворітного боку, використовуючи гарячу праску на сухому. Флізелін для швейної справи можна придбати в Києві чи іншому місті країни через наш інтернет-магазин тканин та фурнитури “Всетак” – турецький прес для кнопок.
У його каталозі ви завжди знайдете широкий вибір флізеліну різних текстур та відтінків. Ціна на матеріал доступна кожному клієнту. Ви можете замовити якісний флізелін з доставленням по Києву та всій Україні.